PREČO NÍZKOENERGETICKÉ ALEBO PASÍVNE DOMY ?


Nízkoenergetické a pasívne domy nie sú len o energetickej úspore, ale hlavne o kvalite, samotnom komforte bývania, dlhodobo nízkych prevádzkových nákladoch spojených s kvalitou výstavby domu. V porovnaní s bežnými domami majú tieto stavby niekoľko-násobne nižšiu spotrebu energie na vykurovanie a celkovo nižšie prevádzkové náklady. Vďaka úzkej spolupráci s viacerými slovenskými i zahraničnými architektami a projektantami dokáže naša spoločnosť vyhovieť takmer každej požiadavke a tým uspokojiť aj tých najnáročnejších klientov. Ak sa chcete o pasívnych a nízkoenergetických domoch dozvedieť viac informácií, neváhajte nás kedykoľvek kontaktovať.

 


projekt07_02

VYŠŠÍ KOMFORT BÝVANIA

Vďaka správnemu prevedeniu zateplenia stavby, minimalizácii tepelných mostov, inštalácii okien v pasívnom štandarde, vetraniu s rekuperáciou a mnohým iným výhodám získate oveľa vyšší komfort Vášho bývania.

ZDRAVÉ BÝVANIE

Vďaka rekuperácií vzduchu si viete zabezpečiť jeho zdravú a pravidelnú výmenu. Pri stavbe sú okrem toho používané ekologické stavebné materiály, ktoré ani z krátkodobého ani z dlhodobého hľadiska nijako neohrozujú Vaše zdravie.

projekt07_01

KVALITNE PREVEDENÁ STAVBA

Pasívne domy a nízkoenergetické domy Vás nijakým spôsobom neobmedzujú. Práve naopak – zvyšujú hodnotu Vášho bývania a z dlhodobého hľadiska Vám prinášajú samé výhody.

NÍZKA SPOTREBA ENERGIE

Pre porovnanie uvádzame priemernú ročnú spotrebu energie na kúrenie bežného, nízkoenergetického a pasívneho domu:

NEZATEPLENÝ DOM | 200 – 300 kWh/m2

NÍZKOENERGETICKÝ DOM | max. 50 kWh/m2

PASÍVNY DOM | max. 15 kWh/m2


Spoločnosť OPTI BUILD s.r.o. sa momentálne zaoberá viacerými projektami. Medzi tieto patrí aj stavba nízkoenergetickej vily v Záhorskej Bystrici.